O Knize Hlas větru

Humanitární pomoc v krizové situaci vás může připravit na epidemii, válečný konflikt, zemětřesení nebo na stoletou vodu.

Jak se žije a pomáhá bez elektřiny, bez vody i kanalizace v největším uprchlickém táboře na světě? Jak se pracuje v prostředí, kde je kromě všudypřítomných lidí nedostatek úplně všeho? Kniha o průběhu mise, ve které by měl lékárník znát snad i způsob ošetření hromadného hrobu.

Recenze

Jan Trachta

Málokdo vykročí z komfortní zóny běžných starostí a zálib, aby prožil něco, co jím otřese a co ho promění...

Číst dál

Stanislav Havlíček

Stanislav Havlíček (1973) je český farmaceut a účastník misí Lékařů bez hranic.

Vystudoval obor všeobecná farmacie na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Po promoci pracoval pro farmaceutickou firmu, později jako lékárník ve veřejné i nemocniční lékárně. Mezi roky 2007 a 2012 byl prezidentem a viceprezidentem České lékárnické komory; v roce 2011 také viceprezidentem Svazu lékárníků Evropské unie.

Na první misi s mezinárodní humanitární a zdravotnickou organizací Lékaři bez hranic vyjel v roce 2016 do Jižního Súdánu. Během půlročního pobytu v nemocnici v Agoku si vysloužil přezdívku Syn Buvola a napsal o tom stejnojmennou knihu.

Na druhé misi vedl v Bangladéši lékárnu pro uprchlický tábor, ve kterém našla útočiště před násilím nejpronásledovanější menšina na světě, Rohingové.

lekari-bez-hranic.cz/stanislav-havlicek

Nejsem v tom sám

Text a fotografie: Stanislav Havlíček

Jazyková korektura: Jaroslava Hořanská

Grafická úprava, obálka a sazba: Jiří Vaněk / Carton Clan

Ilustrace: Dagmar Chmelíková

Kontaktujte nás

Chcete si objednat knihu, vydat svůj rukopis nebo se prostě jen na něco zeptat?
Tady jsou způsoby jak nás kontaktovat:
Kdo rád mluví, už nám volá. Pro lidi, co preferují psaní, nabízíme jednoduše zapamatovatelnou e-mailovou adresu a milovníci oficialit zajisté zvolí komunikaci pomocí datové schránky.

BWT BOOKS

Honza & Vláďa

BWT Bros s.r.o.
U Hostavického potoka 17
198 00 Praha - Hostavice
IČ: 09898654

+420 777 823 881
info@bwtbooks.cz
Datová schránka: twi9mw

Posílám...