Kdo jsme?

Co děláme?

Pro své autory zajišťujeme komplexní servis potřebný k přípravě knihy a jejímu následnému prodeji — od korektury přes tisk, distribuci, PR, logistiku atd. Jako prodejní kanál slouží vlastní e-shop. A navíc jako bonus přihodíme přátelskou pracovní atmosféru a náš vytříbený humor.

Naše cíle

Naším cílem je vydávat jen díla autorů, se kterými si lidsky rozumíme a kteří nás osobně baví. Zároveň je pro nás důležité každé knize věnovat maximální nasazení, a proto z nás asi jen tak nebude velké nakladatelství s desítkami titulů ročně. Kvalita jednoznačně stojí nad kvantitou. Nejdůležitější je, aby nás i autora společná práce bavila, protože pak je celý proces jedna velká zábava, ze které navíc vzniknou super věci.

Má to smysl

A to, že má naše práce smysl, potvrzuje i názor čtenářů, kteří dávají našim knihám velmi vysoké hodnocení. Na serveru databazeknih.cz mají jednotlivé tituly hodnocení od 82 % do 97 %.

Náš tým

Rozhodně si nemyslíme, že všechno můžeme zvládnout a zařídit sami. Je to právě naopak. Snažíme se obklopit lidmi, kteří jsou nám blízcí svým pohledem na svět a zároveň jsou ve svém oboru co nejlepší — ať jde o editaci textu, korekturu, grafiku, ilustrace nebo sazbu. Na stránce s detailem ke každé knize jsou jména všech, kteří se na jejím vzniku podíleli. Jsme moc rádi a vážíme si toho, že je máme ve svém týmu. Sami bychom to totiž nedali. Děkujeme!
Jan Šamla

Jan Šamla

zakladatel
Vladimír Maroušek

Vladimír Maroušek

zakladatel
Zuzana Hošková

Zuzana Hošková

PR komunikace
Kateřina Končelíková

Kateřina Končelíková

Social media & ilustrace
Petr Slavík

Petr Slavík

editor
Míša Květoňová

Míša Květoňová

hlavní korektorka
Adéla Humhejová

Adéla Humhejová

korektorka
Vojtěch Woody Troják

Vojtěch Woody Troják

ilustrátor

Co si o nás myslí naši autoři?

Děkujeme za vaši důvěru

Spolupráce s BWT Books pro mě představuje svěží mladistvý přístup v kombinaci s respektem a úctou k dílu autora. Nejde o továrnu na knihy, vše je předmětem diskuze ku spokojenosti všech a hlavně není cílem vydavatelství zahnat autora do kouta. Donutit ho přijmout nevýhodné podmínky, protože nemá jiné východisko.

Tereza Maroušková

spisovatel
Chtělo by se mi napsat, že vydavatelství BWT Books jsem si vybral pro to pivo v názvu Beer With Travel. Ale pravda je o poznání méně zábavná - jednoduše se mi líbilo, jak všichni k celému tomu podniku přistupují a jak hezky se o své autory, z větší části i mé kamarády, starají. A tak jsme si plácli.

Petr Jan Juračkak

spisovatel
BWT Bros s.r.o.
Podnikatelská 558, Běchovice
190 11 Praha 9
IČO: 09898654
DIČ: CZ09898654
+420 777 823 881