Do hranice čisto

Podpořte vydání nové knihy

Nejdřív jsme s Vojtou přemýšleli, že to uděláme stejně jako sami migranti, které popisujeme. Prodáme dům a poprosíme všechny strýčky, tety, bratrance, sestřenky a sousedy odvedle, ať nás podpoří. A že jim to pak jako slavní spisovatelé vrátíme.

Pak nám došlo, že dům nemáme a naše literární kariéra je stále nejistá. Tak nás podpoř ty, ať se příběhy těch, kteří k nám do Evropy jdou ze všech koutů světa, neztratí!

home-2-1

Do hranice čisto

Příběhy současné migrace

Do hranice čisto popisuje pouť z Blízkého východu do Evropy očima samotných migrantů. Afghánský mladík Ahmed, syřanka Zahra a konžský pastor Joseph čtenáře postupně provádí íránskými pustinami, středozemním mořem či albánskými horami, a během toho jim přibližují strasti života v ilegalitě, pašování lidí, uprchlických táborů i nebezpečných útěků přes hranice.

Vyberte si odměny

Chci podpořit

100 Kč
Informace sbíráme přímo mezi lidmi v terénu, ať tě nebalamutíme nějakými nesmysly. Ty nejlepší máme nahrané ze zapadlých barů zakouřených vodními dýmkami, kde přes muziku skoro není slyšet, co kdo povídá. No a ty dýmky a čaje něco stojí. Tak nám pomoz, ať pro tebe můžeme dál mapovat různé zajímavé příběhy a poučná témata.

První výtisk knihy

250 Kč
Je to jako fronta na jídlo v táboře. Když jsi mezi prvními, dostaneš tašku, která ležela na vršku hromady, takže ta miska s fazolemi vevnitř není rozmáčklá a ty se najíš jako člověk. A navíc se na tebe ještě dobrovolníci usmívají. Kniha bude fajnová, i když ji koupíš později, ale prvních je vždycky jenom pár!
Zbývá 14x
Přispět

Kniha v předprodeji

350 Kč
Když platíš pašerákům, většinou složíš peníze v tzv. guarantee shopu, což může být třeba čajovna vlastněná bodrým tureckým strýcem, nebo obchod s Iphony. Dostaneš kód, který v případě úspěšného překročení hranice povíš pašerákovi, nebo v případě neúspěchu si peníze zase vyzvedneš.
Koupit knihu v předprodeji je jako nechat peníze v guarantee shopu
Vyhneš se zmatkům a navíc ušetříš. A novou knihu už ti nikdo nevyfoukne.

2 knihy

600 Kč
Dva mobily jsou vždycky lepší než jeden, smál se mi Hamza, když jsem svůj Samsung utopil v louži v táboře Trnovać. Dojde ti baterka, zmokne ti, seberou ho pohraničníci a vždycky můžeš vytáhnout ten druhý. Stejný je to s knihou. A navíc si ji nemusíš nechat u sebe, ale poslat dál, ať si počte i někdo jiný.

Kniha + křest

500 Kč
Putování v blízkovýchodních kulturách má tu výhodu, že dřív nebo později skončíš u někoho doma na koberci s čajem v ruce. Nezáleží na tom, jestli v pohraniční vesnici v Íránu nebo ve stanu na zabláceném poli v Albánii. A to my máme rádi.
Číst knihu je super, ale diskutovat ji s ostatními je ještě lepší. Křest proběhne 15.10. v divadelním sále klubu Rock Café v Praze. Nepůjde jenom o obřad - těš se na zajímavé hosty i velké povídání o práci v terénu i současné migraci.

Kniha + podpora člověka v tísni

700 Kč
Snažíme se do Česka přinášet příběhy lidí na útěku proto, aby se v záplavě polopravd, mýtů a populistických prohlášení neztratilo to, jak skutečně vypadá jedna z tváří současné migrace.
Nejedeme v tom ale sami! Naštěstí se práci s tímto tématem v Česku věnuje několik skvělých organizací a jednotlivců.
Člověk v tísni nás podporoval při psaní reportáží o situaci uprchlíků na hranicích EU a vy teď můžete, zase na oplátku, podpořit jeho práci s migranty u nás doma.

Partner knihy

20,000 Kč
Taková kniha nevznikne sama. A ani my dva bychom nebyli schopni ji dotáhnout do konce bez pomoci sposty lidí kolem nás. Migranti, odborníci, přátelé, kluci z nakladatelství a mnozí jiní mají svůj mamutí díl na tom, že Do hranice čisto spatří světlo světa.
Přidej se i ty do týmu lidí, díky kterým mohou příběhy lidí na útěku číst čtenáři po celém Česku!

Balíček obsahuje: 20 knih, logo na shopu, logo v knize, 5 vstupů na křest
Zbývá 2x
Přispět

Autoři knihy: Vojta a Kuba

Vojta a Kuba, dva kluci co se potkali při studiích mezinárodního rozvoje v Olomouci a rozhodli se vyrazit společně do terénu.

Vojta je také žurnalista, houslista a cestovatel. Kromě Univerzity Palackého, kde teď bádá studuje doktorát, se rozvoji věnoval i na univerzitě v Edinburghu. Pro týdeník Respekt i další média psal zahraniční reportáže z válečné Východní Ukrajiny, Západní Sahary nebo tanzanského venkova.
Kuba je humanitární pracovník a cestovatel. Pracoval s běženci na bosenských ulicích, v srbských pohraničních squatech, ale i v oficiálních detenčních táborech na řeckém ostrově Lesbos.
home-1
BWT Bros s.r.o.
Podnikatelská 558, Běchovice
190 11 Praha 9
IČO: 09898654
DIČ: CZ09898654
+420 777 823 881