Richard Šmíd - Unlimited Freedom

Jmenuji se Richard Šmíd. Všichni mne znají pod přezdívkou Ritchie a na sociálních sítích vystupuji pod pseudonymem Unlimited Freedom. Jsem Urban Explorer, Urban Climber a stalker z Černobylské zóny.

V prvním případě cestují po celém světě, navštěvuji a fotografuji opuštěná místa a následně fotografie, či videa prezentuji na svých stránkách.
Vily, industriál, vojenské prostory, to vše mne zajímá, pokud je je místo zapomenuté člověkem, i časem.

Jako Urban Climber šplhám na vše vysoké, co vytvořila ruka člověka - komíny, vysílače, mostní pilíře. Bez jištění. Za zmínku určitě stojí zdolání nejvyšší stavby v České republice - 355m. Rovněž pořizuji fotografie a hlavně videa.

V září 2021 jsem podnikl nelegální cestu do oblasti černobylské jaderné elektrárny. Svůj příběh jsem živě popisoval na sociálních sítích desítkám tisíc fanoušků, kteří tak měli možnost nahlédnout do zapovězené Černobylské zóny, kam se běžný smrtelník nedostane.
Nakladatelství Epocha letos tento příběh vydala jako mou fotoknihu, která se okamžitě stala bestsellerem letošního jara a jejich nejprodávanějším titulem, který zlomil několik rekordů.

Vydané knihy

BWT Bros s.r.o.
U Hostavického potoka 17
198 00 Praha - Hostavice
IČO: 09898654
DIČ: CZ09898654
+420 777 823 881