O Knize

Když se řekne Rusko, neznamená to pro našince obvykle bohatou kulturní historii, ale spíše nepříjemnou kapitolu dějin, kontroverzní mezinárodní politiku, KHL a vodku. Dva kluci z Prahy jsou přesvědčení o tom, že podobné generalizace jsou celkem k ničemu, a tak nahodili batohy na záda, dopili poslední české pivo a vyrazili se s Ruskem a Rusy seznámit osobně a hezky zblízka.

Kniha je vážně nevážné povídání o tom, jak dva kluci v kšiltovkách vyrazili na pivo do Ruska a vlakem ujeli od Finského zálivu k Japonskému moři přes 10 000 kilometrů.

Milujeme vlaky i metro, a právě kvůli podzemce v Petrohradu a Moskvě a ikonickému vlaku přes Sibiř jsme se do Ruska chtěli odjakživa vydat. O tom, jak vypadá zápas KHL v praxi, kde byl nejhorší boršč a že Rudé náměstí je celkem nuda, se dočtete také. Nicméně hlavní je pro nás ta vůně dálek na palubě několikasetmetrového ocelového hada, který jede mnoho hodin bez zastávky, za okny se míhá divoká krajina a místní děda se s vámi dělí o vodku, oběd i o svůj životní příběh.

Cestování bereme s nadhledem, a jestli se zastavíme na pivo a prošvihneme kvůli tomu návštěvu nějakého papírově důležitého místa, tak se svět nezboří – třeba tu nejsme naposledy.

Jedním z cílů této knížky je ukázat, že cestovat může opravdu každý a žádná univerzální metoda pro poznávání světa neexistuje. Každý ať si prostě najde způsob, který mu vyhovuje, a může vyrazit. Stačí jít za svým snem. Hezké čtení.

“Nemusíme vidět všechno, nejsme tu totiž naposled.”
Beer with Travel

Recenze

Ewa Farna

S Honzou jsme spolupracovali při tvorbě mého dokumentu Ewa Farna 10: Neznámá známá a už tehdy jsem měla pocit...

Číst dál

Kazma

Honza je fajn kluk, seznámili jsme se při postprodukci dokumentu Ewy Farne. Každý, kdo nesedí doma a vydá se...

Číst dál

Hana Machalová

Honza a Vláďa to mají jinak, než většina lidí, kteří u piva jen mluví do větru a chrlí nápady, které nikdy nezrealizují...

Číst dál

Jan Vegy Táborský

Machr a Many, že vám to nic neříká? Nevadí. Pod těmito přezdívkami znám Vladimíra Marouška a Honzu Šamlu...

Číst dál

Beer with Travel

Jan Šamla, Vladimír Maroušek

Beer with Travel, to je Honza a Vláďa, dva kamarádi od dětství, kteří milují vlaky, pivo a cestování.

Projeli přes padesát zemí světa a o zážitcích z cest píší občas blog a sem tam knihu, vyrábí vlastní kolekci oblečení, dělají cestovatelský stand-up a právě dokončují práce na svém prvním dokumentárním road movie s názvem Expedice Lenka.

Cestování a především sami sebe neberou tihle dva kluci v kšiltovkách zrovna dvakrát vážně. Ostatně to také všechno začalo kdysi dávno u piva. Tehdy padlo rozhodnutí, že nemá smysl jen sedět v hospodě a snít o dálných krajích. Lepší je zvednout zadek a vyrazit na pivo do světa. A jak si řekli, tak se i stalo. Vyrazili vlakem na pivo za polární kruh, projeli stopem Náhorní Karabach a Arménii, navštívili Černobyl, Aralské jezero i Velkou čínskou zeď a zdolali i nejdelší vlakovou trať světa – Transsibiřskou magistrálu.

Na podzim 2019 vydali pod hlavičkou vlastního nakladatelství „BWT books” svoji první knihu právě o cestě po Rusku s názvem „Transsibiřská magistrála aneb s pivem v ruce od Finského zálivu k Japonskému moři“.

beerwithtravel.com
facebook.com/beerwithtravel
instagram.com/beerwithtravel

Nejsme v tom sami

Autoři: Jan Šamla, Vladimír Maroušek

Editor: Petr Slavík

Jazyková korektura: Michala Květoňová, Adéla Humhejová

Obálka: Vojtěch Woody Troják

Ilustrace: Kateřina Končelíková

Kontaktujte nás

Chcete si objednat knihu, vydat svůj rukopis nebo se prostě jen na něco zeptat?
Tady jsou způsoby jak nás kontaktovat:
Kdo rád mluví, už nám volá. Pro lidi, co preferují psaní, nabízíme jednoduše zapamatovatelnou e-mailovou adresu a milovníci oficialit zajisté zvolí komunikaci pomocí datové schránky.

BWT BOOKS

Honza & Vláďa

BWT Bros s.r.o.
U Hostavického potoka 17
198 00 Praha - Hostavice
IČ: 09898654

+420 777 823 881
info@bwtbooks.cz
Datová schránka: twi9mw

Posílám...